تعمیرات کولر گازی در اصفهان

تعمیرات کولر گازی در اصفهان

گروه مرکز سرویس آماده عقد قرارداد با ارگانها و شرکت های محترم جهت سرویس و نگهداری انواع کولر های گازی و چیلر تراکمی

09920766695

کولر گازی ، کولری است که با تبدیل گاز به مایع و بعد  مایع به گاز سرما تولید می کند کولر گازی را آقای ویلیس کریر در سال ۱۹۰۲ میلادی اختراع کرد.

تعمیر کولر گازی اصفهان

کولر گازی در چند نوع و برند ساخته می‌شود:

کولر گازی یک تکه یا پنجره ‌ای سرد و گرم

کولر گازی دو تکه سرد و گرم

کولر گازی پرتابل

کولر گازی ایستاده

کولر گازی سقفی یا کاستی سرد وگرم

کولر گازی داکتی یا کانالی سرد و گرم

کولر گازی چند شعبه یا مولتی وی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی در اصفهان

کولر گازی دو تکه

کولر گازی دو تکه از دو واحد مجزا ساخته می‌شود، یونیت خارجی شامل کمپرسور و کندانسور است که در خارج از ساختمان نصب می شود  و یونیت داخلی که واحد تبخیر در آن جای دارد در داخل ساختمان جای می‌گیرد. یونیت خارجی و یا پنل داخلی توسط دو لو له  ی مسی یا آلمینیومی به همدیگر مرتبط هستند. لوله ی باریک تر گاز سرد را از یونیت بالا به یونیت داخلی منتقل می‌کند و لوله ضخیم تر کار خروج و انتقال گاز گرم را به یونیت و کمپرسور بالا به عهده دارد. این کولرها معمولا  دارای دستگاه کنترل از راه دور هستند.

این نوع کولرها شامل دو برند معمولی و اینورتر می‌شوند که در مدل اینورتر تا بیشتر از شصت درصد از مصرف انرژی را نسبت به مدل معمولی کاهش می‌دهد.

کولر گازی ایستاده

کولر گازی ایستاده بر خلاف کولر گازی دو تکه است بدان معنی دارای واحد خارجی و داخلی می‌باشند.

شماره تماس جهت تعمیرات کولر گازی در اصفهان

شماره تماس جهت خرید و نصب کولر های گازی 09920766695

باید توجه داشت که پنل داخلی را نمی‌توان مثل پرتابل حمل و جابجا کرد و پنل خارجی باید در فضای بیرون نصب شود.

کولرگازی های ایستاده در دو نوع سه فاز و تک فاز تولید می‌شوند . کولر ایستاده در ظرفیت 48000 BTU به بالا تولید می‌شوند به همین علت در سالن‌های بسیار بزرگ مناسب می‌باشد و استفاده می شوند . کولرگازی ایستاده مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و همچنین بر خلاف مصرف انرژی بسیار پایین  قدرت رطوبت زدایی بالای دارند.

عمل سرما سازی چگونه انجام می شود ؟

داخل یونیت خارجی دستگاه ، یک کمپرسور گاز و یک کندانسور و یک فن بسیار خنک‌ کننده کندانسور می‌باشد که عملکرد آن مانند یخچال و فریزر می‌باشد. به این صورت که کمپرسور گاز را کمپرس کرده و راهی کندانسور و سپس از طریق لوله‌های رابط به یونیت داخلی می‌رساند که داخل لوله‌های مویین این گاز متراکم می‌شود و باعث می‌شود گاز از حالت فشرده خارج شود و در اوپراتور گردش نماید. گازی که در کوئل می‌چرخد، در حال جوشیدن است که گرمای مورد نیاز خود برای جوشش را از مولکول های هوای گرمی که به فین‌های کوئل برخورد می‌کند بدست می‌آورد، بنابراین

مولکول های هوا سرد شده و سبب کاهش دمای محیط اطراف می‌شود، سیکل حرکت هوای محیط که به صورت بسته انجام می‌شود به عهده فن می‌باشد.

کولر گازی اصفهان

تفاوت های کولر آبی با گازی 

کولر آبی با تبخیر رطوبت و تبدیل گرمای محسوس محیط اطراف به گرمای نهان، دمای محیط را کاهش می‌دهند ولی اساس کار کولرهای  گازی به این صورت است که، وجود مبرد با دمای بسیار  پایین در لوله‌های یونیت داخلی و مکش هوای گرم محیط به وسیلهٔ فن و گذر این هوا از بین لوله‌های یونیت داخلی  سبب سرمایش هوای محیط اطراف می‌شود و گرمای دفع شده ی محیط توسط مبرد جذب شده و این گرما طی سیکلی از کندانسور به محیط خارج دفع می‌شود.

کولر گازی اصفهان

طبق پیش ‌بینی‌ها گفته شده:

متأسفانه در بیشتر شهرهای کشور ما در ۱۰ الی ۲۰ سال آینده دچار بحران شدید کم‌آبی خواهند شد. مسلما این بحران یکی از سخت ‌ترین دوران‌های زندگی در این کشور را رقم خواهد زد چون نه تنها هزینه تصفیه و انتقال آب بسیار زیاد است، بلکه مناطق مرکزی ایران از هر طرف با منابع آب فاصله زیادی دارند. کولرهای  آبی بسته به ظرفیتشان  به‌طور متوسط بین سی تا چهل و پنج  لیتر آب در ساعت مصرف می‌کند .

کولر های گازی بیشتر مورد استفاده ی مردم عزیز قرار میگیرد چون :

به سرعت از گرمای محیط اطراف کم می کند و در واقع تهویه مطبوع را حاصل می‌کند، چون هم رطوبت، هم دما را کاهش می‌دهد و هم با داشتن فیلتر ذرات معلق در هوا را با فیلتر خود از هوای اتاق جدا می‌کند. برخلاف بر خلاف کولر های آبی رطوبت را افزایش نمی‌دهد. یعنی تهویه مطبوع را حاصل نمی‌کند. کولر گازی از این جهت برای محیط‌ های شرجی و بسیار گرم بسیار مناسب است.

مصرف انرژی کولرهای  گازی بیشتر از کولرهای  آبی است. کولر های گازی در واقع یک موتور گرمایی هستند که گرما را از محیط سرد به محیط گرم تر یا  بیرون انتقال می‌دهد؛ ولی کولر آبی یا کولر تبخیری گرمای محیط را به آب که مجبور به تبخیر می‌شود در کابین کولر انتقال می‌دهد.

کولر گازی اصفهان

در محیطی که کولرهای  گازی نصب می‌شود مکان باید ایزوله باشد با محیط بیرون؛ ولی در کولر آبی محیط ایزوله معنا ندارد چون کولر آبی می بایست  در محیط بیرون نصبشود باشد. چرخه انتقال گرما در برخی کولر گازی می‌تواند معکوس شود و از آن می‌توان به عنوان بخاری نیز استفاده کرد؛ ولی در کولر های آبی این امکان وجود ندارد. استفاده از کولهای گازی به عنوان جایگزین کولر آبی می‌تواند مانع ورود آلودگی از محیط خارج به داخل ساختمان شود و علاوه بر این هوای داخل نیز مورد تصفیه قرار ‌گیرد.

کولر های گازی پنجره ای

کولرهای  گازی پنجره‌ای شامل کندانسوری هستند که در انتهای این اتاقک و به سمت بیرون هستند و یک فن کندانسور در پشت آن ها  است که هوا از طریق آن دمیده می‌شود و به حذف گرما از کندانسور کمک می‌کند. این کولرهای  گازی ها به دلیل نداشتن ریموت کنترل و نداشتن حالت گرمایش، کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرند. کولرهای  گازی پنجره‌ای دارای ایراداتی هستند .یکی  از معایب این نوع کولر گازی، نداشتن ریموت کنترل و مصرف بالای برق و ایجاد سر و صدای زیاد است. شرکت پاکان گستر بهترین و باکیفیت ترین کولر های گازی را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار شما مشتریان عزیز قرار داده است .

کولر گازی اصفهان