تعمیر لباسشویی در کرج

 

طبق نظر مشتریان عزیز، امتیازاتی که یک مرکز تعمیرات خوب و مطمئن می تواند داشته باشد این است:

-در هر ساعتی در طول شبانه روز که مشکلی پیش آمد بتوان با آنها تماس گرفت. این مسئله وقتی خودنمایی می کند که وسیله در روزهای تعطیل و یا ساعات خارج از ساعت اداری خراب شود. 

-روش ارتباط با تکنسین ها راحت باشد و نیازی به مراجعه حضوری برای ثبت درخواست نباشد. بتوان در منزل یا محل خود با استفاده از تلفن و اینترنت خرابی را گزارش داده و درخواست حضور کارشناس تعمیرات داشت.

-تعمیرات شرکتی که به آن مراجعه کرده ایم زیر نظر مرجعی قابل اعتماد بوده و هر زمان بتوان خدمات آن را ارزیابی و پیگیری کرد.

-تعرفه تعمیرات آن مطابق با مبالغ تعریف شده از طرف اتحادیه باشد.

-برای تضمین خدمات و استفاده از قطعات اصلی بتواند یک ضمانت نامه معتبر به مشتری تحویل دهد.

-فاکتوری دال بر صحت مبلغ دریافتی به مشتری ارائه دهد.

-توانایی و تجهیزات انجام تعمیرات را در محل و در حضور مشتری داشته باشد تا احتیاج به جابجایی لباسشویی نباشد. چرا که جابجایی وسیله هم زمان زیادی را از تکنسین و مشتری می گیرد و هم هزینه اضافی تحمیل می کند. مضاف بر اینکه به دلیل ساختار خانه های امروزی و آپارتمانی بودن آنها، جابجایی کاری سخت است و امکان ضربه خوردن وسیله و ایجاد خط و خش بر روی آن وجود دارد.

 

ما با علم به این خواسته مشتریان عزیز و مطابق با سابقه خدمت رسانی به آنها تمامی این موارد را لحاظ کرده و خدماتی شایسته به مشتریان عزیز که درخواست تعمیر لباسشویی در کرج و حومه دارند ارائه می دهیم.

 

 

در ایران تنوع استفاده از برندهای لباسشویی بسیار زیاد است و شرکت های ایرانی و خارجی مختلفی محبوب خانواده های ایرانی هستند. سلیقه مشتریان در مورد خرید ماشین لباسشویی بسیار متنوع است. برخی برندهای خارجی و کیفیت آنها و برخی دیگر حمایت از کالای ایرانی و تامین قطعات راحت تر را ملاک انتخاب خود قرار می دهند.

سلیقه همگان محترم و قابل قبول است اما نکته ای که می خواهیم به آن بپردازیم این است که لوازم خانگی به دلیل اینکه به طور دائم مصرف می شوند در هر حال پس از مدتی استفاده، دچار خرابی شده یا قطعات مصرفی آنها مستعمل و فرسوده می شوند. در مورد لباسشویی سختی آب، نوسان برق و نحوه استفاده و نگهداری از وسیله هم نقش مهمی در طول عمر قطعات و دیر خراب شدن آن دارند.

یک لباسشویی در هرحال پس از چند سال استفاده به تعمیر نیازمند می شود ولی نکته مهمی که می تواند بسیار حایز اهمیت باشد این است که تعمیر لباسشویی در کرج را به چه کسی بسپاریم؟!

 

 


اکثر ایراداتی که در رابطه با تعمیر لباسشویی در کرج با آن مواجه هستیم شامل موارد زیر است:

عدم آبگیری، عدم تخلیه، روشن نشدن، توقف وسط شستشو، آبریزی، بسته نشدن درب، باز نشدن درب، لرزش یا حرکت، صدا، عدم تنظیم برنامه ها، بدنه برق دارد، نچرخیدن دیگ، عدم حل شدن پودر، سفیدک روی لباس ها، تمیز نشستن لباسها

 


تعمیر ماشین لباسشویی در اصفهان را نیز به کارشناسان خبره ما سپرده و خدمات مطلوبی دریافت کنید.


آموزش رایگان تعمیرات ماشین لباسشویی

آموزش رایگان تعمیر لباسشویی اتوماتیک

قطعات اصلی لباسشویی اتوماتیک

 

خازن

خازن ها به 3 دسته تقسیم می شوند: 

خازن پارازیت گیر: برای کاهش پارازیت حاصل از جرقه های موتور یونیورسال به کار می رود. این نوع خازن فقط در لباسشویی های بردی وجود دارد.

خازن راه انداز: با ایجاد اختلاف فاز بین دو سیم پیچ اصلی و سیم پیچ راه انداز یا کمکی، گشتاور و حرکت موتور راه اندازی می کند. این خازن فقط برای موتورهای آسنکرون استفاده می شود که مبنای آن بر حسب میکروفاراد است. 

خازن اصلاح ضریب قدرت: فقط در مدارهای سلفی برای از بین بردن خاصیت سلفی و بالابردن ضریب قدرت استفاده می شود. کاربرد این خازن بیشتر در لامپ های فلورسنت و کولرهای آبی می باشد.

 

 

المنت

کار المنت بالا بردن دمای آب است که نسبت به نوع جنس لباس و دمای شستشوی آن تنظیم می شود. در دو نوع هستند:

المنت های لوله ای: سیم المنت از داخل یک لوله از جنس آلومینیوم رد شده است که حرارت را به آب انتقال دهدو لوله آلومینیومی به طور کامل آب بندئی شده است.

المنت سرامیکی: به جای لوله های آلومینیومی از لوله های از جنس سرامیک استفاده شده است. انتقال حرارت در آن بهتر و ضد گچ و رسوب می شود.

عمده این المنت ها از 1800 تا 2000 وات می باشد.

 

 

هیدرواستات

جهت تنظیم سطح آب داخل لباسشویی استفاده می شود که در 3 نوع وجود دارد:

هیدرواستات 3 فیش: در این نوع، فقط یک سطح آبگیری انجام می شود 

هیدرواستات 6 فیش: دو سطح آبگیری انجام می شود. سطح اول برای شستشو و سطح دوم برای آبکشی می باشد.

هیدرواستات های الکترونیکی: در این مدل یک کلید الکتریکی است که توسط یک دیافراگم قطع و وصل می شود.

هیدرواستات های مکانیکی در لباسشویی های تایمری و هیدرواستات های الکترونیکی در لباسشویی های بردی استفاده می شود.

 

 

پمپ تخلیه

موتوری است که کار خالی کردن آب داخل دیگ لباسشویی را به فاضلاب انجام می دهد. 

پمپ های تخلیه در دو نوع پمپ تخلیه القایی و پمپ تخلیه مغناطیسی وجود دارند.

 

 

شیر برقی

وظیفه قطع و وصل آب ورودی به لباسشویی را بر عهده دارد. زمانی که آب به حد نصاب در دیگ رسید هیدرواستات فرمان قطع آب را به شیر برقی می دهد. شیرهای برقی در انواه یک تا چهار بوبینه هستند ولی در لباسشویی های نسل جدید بیشتر شاهد مدل های تک بوبین یا دو بوبین هستیم.

شیر برقی در دو نوع 90 و 180 درجه وجود دارد.شیر برقی قطعه ای تعویضی است و در صورت بروز مشکل در عملکرد آن باید تعویض شود.

 

 

برد

برد الکترونیکی همانند مغز دستگاه عمل کرده ببرای تنظیم سرعت به موتورهای اونیورسال فرمان صادر می کند.

 

 

تایمر

وسیله ای است که برای آب گیری، گرم کردن آب، انتخاب دور تند و کند فرمان صادر می کند.

 

 

ترمیستور

قطعه ای است که عملکرد آن وابسته به دما بوده و مانند ترموستات عمل می کند.

 

 

موتور

موتورهای ماشین لباسشویی 3 نوع هستند: آسنکرون، DC و اونیورسال

موتور آسنکرون نوعی موتور القایی و دو سرعته است  و دارای خازن راه انداز و اورلود است.

موتور DC بدون زغال است و بدون تسمه و پولی کار می کند. در لباسشویی های درب از جلو  و درب از بالا این موتور وجود دارد.

موتور اونیورسال نوعی است که کنترل آن از طریق کنترل ولتاژ و توسط برد انجام می شود.

 

 

میکروسوئیچ 

ابتدا دلیل استفاده آن را توضیح می دهیم. میکروسوئیچ درب لباسشویی فقط جهت امنیت استفاده می شود زمانی که لباسشویی روشن می شود میکروسوئیچ قفل و دیگر در باز نمی شود که هم هنگام آبگیری و هم خشک کن کسی نتواند در را باز کند.

 

 

انواع میکروسوئیچ

میکروسوئیچ معمولی 2 فیش بدون قفل که در این مدل میکروسوئیچ قفل نمی شود و دکمه روی دستگیره لباسشویی جهت قفل استفاده می شود.

میکروسوئیچ 3 فیش یا قفل حرارتی: در این مدل بوبین به وسیله برق غیرفعال شده در فلز بیمتال گرم شده و میکروسوئیچ قفل می شود.

میکروسوئیچ 4 فیش با قفل حرارتی  مانند 3 فیش عمل می کند.

 

 

 آموزش تعمیر میکروسوئیچ

ابتدا دستگیره در را به سمت خود کشیده تا در باز شده. حالا باید لبه لاستیک در را از بدنه لباسشویی جدا کنید. برای این کار فنر دور در را بوسیله یک پیچ گوشتی دوسو بیرون بکشید تا فنر رها شود.

حالا فنر را می توانید از جای خودش خارج کنید.

حال باید لاستیک را آرام و از یک طرف اتصال آن به بدنه از آن جدا کنید. میکروسوئیچ قابل ماهده شد. بایک پیچ گوشتی چهارسو 2 پیچ را باز کنید. میکروسوییچ آزاد می شود و به خاطر اینکه سیم های آن هنوز متصل است معلق است. 

سیم ها را قطع کرده و میکروسوئیچ را جدا کنید.

 

تا اینجا با قطعات اصلی لباسشویی آشنا شدیم، برای آموش تعمیر لباسشویی در قسمت های بعدی در همین وبسایت همراه ما باشید ..

 


لطفا اول مطالب زیر را بخوانید و بعد تصمیم بگیرید که با ما تماس بگیرید.

احتمالا با مطالعه مطلب زیر از حضور تعمیرکار بی نیاز می شوید!!

 

طبق درخواست شما ما چند نمونه از عیب های رایج در لباسشویی ها، علت آن و راه حل ایراد را می گوییم. حتی اگر خودتان دست به آچار و فنی نیستید و قصد عیب یابی و انجام تعمیرات را ندارید، حداقل با دانستن علت بروز مشکل می توانید بر کار کارشناسان ما نظارت کنید.

در حقیقت این خواسته ما هم هست که اگر کوتاهی در کار آنها مشاهده کردید شرکت را مطلع کنید تا رسیدگی شود.

رضایت مشتریان عزیز اولویت ماست.

 

 

عیب یابی لباسشویی 

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی

ممکن است شما هم جزو افرادی باشید که به طور ناگهانی یک قرار ملاقات تنظیم کرده اید و متوجه می شوید لباسی که میخواهید بپوشید کثیف است. تصمیم میگیرید لباس را در لباسشویی گذاشته و با برنامه شستشوی سریع فورا لباس خود را تمیز و آماده کنید. اما وقتی لباس و شوینده را در ماشین قرار دادید و دکمه استارت را می زنید لباسشویی روشن نمی شود!! در این حالت حال آشفته ای دارید. به شما می گوییم که علت کجاست؟!..

ابتدا باید از اتصال برق مطمئن شوید. اگر برق ساختمان قطع نشده، لباسشویی را جلو کشیده و پریز، دوشاخه و یا محافظ را بررسی کنید. برای تست پریز یا محافظ می توانید یک وسیله برقی دیگر مانند سشوار را به آن زده و چک کنید که آیا برق داخل سشوار می آید یا خیر.

اگر اتصالات مشکلی نداشت هر یک از موارد زیر را بررسی کنید:

موتور، میکروسوئیچ درب، تایمر، برد

 

 

علت تخلیه نشدن ماشین لباسشویی

ارتفاع شلنگ تخلیه در پشت دستگاه از زمین باید بین 60 تا 100 سانتی متر باشد. اگر کمتر یا بیشتر از این مقدار باشد می تواند منجر به عدم تخلیه یا تخلیخ مدام آب لباسشویی شود. گرفتی شلنگ تخلیه، مسدود شدن شیء در داخل پمپ تخلیه و یا فرسودگی پمپ تخلیه هم می تواند منجر به مشکل عدم تخلیه شود. 

مقدار مواد شوینده ای که داخل جاپودری می ریزید باید از یک حد استاندارد تجاوز نکند. اگر بیشتر از آن مقدار استفاده شود می تواند در مجراها رسوب کرده و مانع از تخلیه درست آب شود.

 

 

علت آبریزی ماشین لباسشویی

نشت آب از لباسشویی یکی از معضلات بزرگ در خانه های امروزی است. مخصوصا که یا آشپزخانه ها کوچک هستند و یا کف آشپزخانه را فرش یا کف پوشی انداخته اید و خیش شدن آن دردسر زیادی ایجاد می کند.

در حالت عادی نباید حتی یک قطره آب از لباسشویی به بیرون نشت کند. اگر با آبریزی لباسشویی مواجه شدید نیاز به یک عیب یابی دقیق دارد، چرا که خرابی قسمت های مختلفی هست که باعث این مشکل می شود. برای یک تشخیص ابتدایی می توانید به این دقت کنید که محل آبریزی کجاست؟

 

-اگر محل آبریزی در پشت لباسشویی باشد می تواند به خاطر پاره شدن یا خارج شدن شلنگ آبگیری و شلنگ تخلیه باشد.

 

-اگر از کناره های درب است احتمالا لاستیک درب سوراخ و فرسوده شده. در این صورت بهترین کار تعویض لاستیک است اما به نوعی می توان برای مدتی دیگر هم از آن استفاده کرد. اگر سوراخی که ایجاد شده در پایین واشر است می توانید آن را در آورده و برعکس کنید جوری که پارگی بالای درب قرار گیرد. 

البته این کاری نیست که خودتان بتوانید انجام دهید و باید از یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید. 

اگر قصد تعویض لاستیک را دارید از یک مرکز و خدمات پس از فروش معتبر خرید کنید. چرا که انواع مختلفی از لاستیک دور درب لباسشویی و با کیفیت ها و قیمت های مختلف وجود دارد که غیرمتخصص ها نمیتوانند تشخیص دهند. 

ما قطعات اصلی و اورجینال را با بهترین قیمت و همراه با گارانتی عرضه می کنیم.

 

-حال اگر با بررسی محل آبریزی متوجه شدید که آبریزی از جلوی دستگاه و پایین آن است احتمال انسداد یا خرابی فیلتر باشد. این کار را خودتان هم براحتی می توانید انجام دهید. به این صورت که:

فیلتر لباسشویی بنا به برند و مدل آن در سمت راست یا چپ دستگاه و قسمت پایینی و زیر درب قرار دارد و معمولا با درپوشی پوشیده شده است. درپوش را باز کنید و فیلتر را خارج کنید. کرک، مو و جرم هایی که دارد را خارج کرده و آن را با یک شوینده ملایم به آرامی بشویید و پس از آن مجددا در جای خود قرار دهید. 

 

-ممکن است آبریزی از جاپودری باشد که می تواند به خاطر شکستن جاپودری، استفاده از پودر نامناسب و به میزان زیاد و یا فرسودگی جنت های جاپودری باشد.

 

-اگر متوجه جای دقیق آبریزی نمی شوید و احتمال می دهید که از زیر لباسشویی باشد باید یک کارشناس مجرب دستگاه را به طور کامل در محل تست کرده و مشکل اصلی را مشخص کند. این نوع آبریزی می تواند بخاطر پارگی جنت ها، خرابی دیگ، شل شدن پیچ های نگهدارند دیگ، بلبرینگ و کاسه نمد، شکستن سه نظام  و .. باشد.


از آنجایی که ما تعمیر لباسشویی در کرج را برای تمام برندهای موجود در بازار انجام می دهیم، تکنسین هایی را استخدام کرده ایم که هر کدام در تعمیرات یک برند خاص تخصص و تجربه کافی دارند که می توانند با اشراف کامل به خصوصیات هر برند تعمیراتی شایسته انجام دهند. پس از این بابت خیالتان راحت باشد که یک تکنسین کاردان را برای تعمیر دستگاه فراخوانده اید که به تمام خصوصیات ظاهری و باطنی لباسشویی و انواع قطعاتی که در بازار با کیفیت های مختلفی وجود دارند به طور کامل آگاهی دارند.

 

 

برندهایی که ما تعمیر لباسشویی آنها را انجام می دهیم شامل:

تعمیر لباسشویی ال جی در کرج

تعمیر لباسشویی سامسونگ در کرج

تعمیر لباسشویی اسنوا در کرج

تعمیر لباسشویی دوو در کرج

تعمیر لباسشویی بوش در کرج

تعمیر لباسشویی آبسال در کرج

تعمیر لباسشویی حایر در کرج

تعمیر لباسشویی ایندزیت در کرج

تعمیر لباسشویی زیرووات در کرج


 

سرویس دوره ای ماشین لباسشویی 

 با وجود اینکه سعی بر آن است که تعمیر لباسشویی در کرج با پایین ترین قیمت انجام شود ولی همانطور که می دانید قیمت قطعات مرتب در حال تغییر است و تابع بازار جهانیست. پس با یک جمع بندی متوجه می شویم که در کل، تعمیرات کاری پر هزینه است. پیشنهاد ما به شما برتری پیشگیری نسبت به درمان است. بله دوست عزیز بهتر است قبل از آنکه مشکلی پیش آید به صورت دوره ای از کارشناسان منصف و مجرب بخواهید که لباسشویی را سرویس کرده و چنانچه مشکلی هر چند کوچک وجود دارد آن را رفع کند تا بعدها منجر به مشکلات بزرگ تر و هزینه های بالاتر نشود.

 


خدماتی که می توانید از گروه ما بخواهید:

اگر دستگاه گارانتی ندارد و یا جایجا شده اید و نصب مجدد دارید، نصاب ما بلافاصله بعد از تماس شما به محل آمده و نصب، راه اندازی و آموزش کامل کار با دستگاه را انجام می دهد.

خدماتی که در حوزه تعمیرات توسط تکنسین های ما ارائه می شود شامل صفر تا صد انجام تعمیرات است:

تعویض لاستیک درب، تعویض میکروسوئیچ، تعویض شیر برقی، تعویض پمپ تخلیه، تعویض و یا تمیز کردن فیلترها، تعویض موتور، تعمیر و تعویض برد، تعویض کمک فنر، تعمیر و تعویض تایمر، تعویض بلبرینگ، تعمیر جاپودری، تعویض خرطومی و شلنگ تخلیه، تعویض خازن، تعویض سنسور، تعویض زغال، تعمیر تاخو، تعمیر شافت، تعویض ترمیستور و المنت و …

 

خدمات حرفه ای را از تکنسین های حرفه ای ما بخواهید.