علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی

علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی

09130279241

 

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که لباس های خود را داخل ماشین لباسشویی می اندازید و پس از تایم شستشو و موقع آویزان کردن لباس متوجه می شوید که لباس ها سوراخ و پاره شده اند!!

می توانم تصور کنم که تا چه حد شوکه و عصبی می شوید، حق دارید …

برای لباس پاره شده عملا نمی شود کاری کرد، اما قطعا می خواهید پاسخ سوالاتتان را بدانید و علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی را بفهمید.
حداقل برای بار بعد این مشکل تکرار نشود …!!

 

من در این مقاله مجموعه عواملی که مربوط به علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی هست، را به طور کامل برای شما می گویم.

1) نحوه استفاده از مواد سفید کننده

من به شما توصیه میکنم که از مواد سفید کننده استفاده نکنید چون باعث آسیب به استیل دیگ می شود.
ولی نهایتا تصمیم گیری با شماست و اگر می خواهید این کار را انجام دهید، سفید کننده را با آب رقیق کرده و به مقدار کم، در مرحله آبکشی داخل محفظه مخصوص در جا پودری بریزید تا در مرحله آخر روی لباس ها پاشش شود.

 

2) استفاده از برنامه شستشوی مناسب

برنامه ای که برای شستشو استفاده می کنید تعیین کننده دفعات شستشو، تعداد دور خشک کردن و دمای آب است. این برنامه ها را باید مطابق با میزان کثیفی و جنس پارچه انتخاب کنید.

به عنوان مثال در مورد تعداد دور؛ برای لباس های پنبه ای و ظریف کمتر از 600 دور، برای جین و لی 900 دور و لباس های ضخیم و پشمی 1200 دور را انتخاب کنید.
یا برای انتخاب صحیح و مناسب درجه شستشو و تعداد دور؛ بهتر است که دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه کنید. اگر دسترسی نداشتید، می توانید برای تمام لباس ها تنظیمات را بر روی لباس های حساس و لطیف بگذارید، در این صورت حداقل آسیبی به بافت لباس ها نمی زند.

 

3) اینکه مقدار لباس ها بیشتر یا کمتر از ظرفیت تعیین شده برای ماشین لباسشویی باشد هم می تواند علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی باشد. اگر لباس ها زیادتر از ظرفیت دستگاه باشد، در هم گره می خورنمد و زیپ ها و دکمه هم در تماس بافشار با لباس ها می توانند باعث پارگی شوند.

نکته مهمی که می خواهم در این جا برای شما بگویم این است که حتی وجود لباس کم در لباسشویی هم اشتباه است. چون هم به کمک فنرها فشار می آورد و هم اینکه بخاطر چرخش بیش از حد، تار و پود لباس ها خراب و پاره می شود.

 

4) انتخاب درجه خشک کن مناسب

اگر مقدار لباس ها کم باشد یا برای لباس های لطیف، دور خشک کن بالا را انتخاب کنید، لباس ها در دیگ بالانس نیستند و این می تواند باعث ضربه شدید لباس ها به دیگ و یا گیر کردن آن ها به پره ها و پارگی لباس ها شود.

حتی ممکن است جای رد سوختگی هم بر روی لباس ها مشاهده کنید که این مورد هم نشان دهنده آن است که دور خشک کن متناسب با جنس و مقدار لباس نبوده.

 

5) مراقب زیپ ها و دکمه ها باشید

زیپ های لباس ها را ببندید و مراقب گیر کردن دکمه های لبه تیز باشید. همچنین جیب لباس هایتان را خالی کنید که جسم تیزی در آن نباشد.

 

6) هر از گاهی داخل دیگ را نگاهی بیندازید، حمل کننده های پلاستیکی یا فلزی و داخل دیگ را چک کنید که پارگی یا بریدگی و لبه تیز نداشته باشد.

اگر تمام موارد بالا را چک کردید و مشکلی نداشت، در آن صورت علت پاره شدن لباس ها در لباسشویی به یکی از قسمت های فنی دستگاه مربوط است.
در این صورت بهتر است که از یک تعمیرکار حرفه ای کمک بگیرید.

 

7) ترموستات خراب است

اگر ترموستات دستگاه خراب باشد، حتی در صورت تنظیم منوی شستشو بر روی دمای مناسب هم، المنت و هیتر دستگاه به خوبی کار نکرده و به موقع خاموش نکند، آب داغ لباس ها را خراب و پاره می کند.

 

8) پارگی لاستیک درب

اگر لاستیک درب لباسشویی پاره یا فرسوده باشد، لباس ها در حین شستشو به پیچ و مهر های درب گیر کرده و پاره می شود.


 

09130279241

تعویض لاستیک درب، تعویض دستگیره درب، ترمیم و جابجا کردن لاستیک درب، تعویض شیشه درب توسط تکنسین های گروه حامی سرویس انجام می شود.

کلیه خدمات و قطعاتی که استفاده می شود، دارای گارانتی است.