چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟

09130279241

 

لابد شنیده اید که جوش شیرین به رفع بوی بد در یخچال کمک می کند. اما در بعضی مواقع استفاده از این ماده موثر دیگر کارآمد نیست و باید به روش دیگری متوسل شد. در این مطلب آموزش می دهیم که چگونه بوی بد یخچال را از بین ببریم؟ 

 

با ما همراه باشید …

– با خارج کردن تمام مواد غذایی از یخچال و فریزر شروع کنید. مطمئن شوید چیزی در یخچال فریزر شما که می تواند باعث ایجاد بوی بد شده باشد وجود ندارد.

– هر نوع ماده ی غذایی فاسد را دور بیندازید. تمام مواد غذایی را بدرستی چک کنید و مطمئن شوید همه ی آنچه قرار است داخل یخچال فریزر خود قرار دهید سالم هستند. این امر بیشتر در رابطه با میوه ها و سبزیجات داخل یخچال صدق می کند که ممکن است گندیده باشد و باعث ایجاد بو در آن شده باشد. تمام کشوهای یخچال را با دقت چک کنید.

– قفسه ها را کاملا تمیز کنید. در بسیاری از یخچال فریزرها امکان خارج کردن قفسه وجود دارد، آن ها را بیرون آورید و با دقت بشویید. همچنین می توانید قفسه ای که باعث اشغال فضای یخچال فریزر شما شده است را حذف کنید.

– قفسه ها را با آب داغ و صابون بشویید. اصلا آن ها را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید زیرا بسیاری از این قسمت ها مقاوم نیستند و می توانند در معرض گرما ذوب و یا کدر شوند.

– واشر دور درب یخچال فریزر را با آب گرم و صابون بشویید. حتما از مواد شوینده ی ملایم استفاده کنید و مطمئن شوید که بعد از اتمام کار، محل را با دقت شسته اید. این کار به این دلیل است که باقی ماندن صابون روی این قسمت می تواند از بسته شدن صحیح درب دستگاه جلوگیری کند.

– حتما دیوارهای داخلی و آستری درب را بشویید. با استفاده از محلول آب گرم به همراه 3 الی 4 قاشق چایخوری جوش شیرین و یک عدد اسفنج تمیز، کل فضای داخلی یخچال فریزر از جمله قسمت بیرونی دریچه را تمیز کنید. بعد از اتمام کار این قسمت ها را بخوبی خشک کنید و پس از آن درب دستگاه را باز گذارید تا خشک شود.

– برای بوهای سرسخت، یک جعبه جوش شیرین را روی چند ورقه پخش کنید و آن ها را در قفسه های بالا و پایین یخچال قرار دهید. این کار به جذب هرگونه بوی اضافی کمک می کند.

نکته: اگر تمام راه های بالا را امتحان کردید و هنوز هم درون یخچال فریزرتان بوی نامطبوع وجود دارد ممکن است به داخل عایق دستگاه نفوذ کرده باشد. در این مورد حتما باید یک تکنسین ماهر و مجرب عایق دستگاه را برایتان تعویض و جایگزین نماید.


تکنسین های شرکت حامی سرویس می توانند به بهترین شکل ممکن خدمات تعمیری لوازم خانگی برودتی، شوینده و گازسوز تمامی برندها را به شما مشتریان عزیز ارائه دهند.

برای استفاده از خدمات کارشناسان گروه حامی سرویس کافیست با شماره تلفن 24 ساعته شرکت تماس گرفته و ثبت پذیرش کنید.

09130279241

کارشناسان ما در اسرع وقت برای انجام تعمیرات در محل اعزام می شوند.

خدمات ما زیرنظر اتحادیه می باشد و فاکتور رسمی مورد تایید اتحادیه تحویل مشتری عزیز می دهیم.

تمام قطعات استفاده شده و خدمات تعمیرات دارای گارانتی است.