علت داغ شدن موتور یخچال چیست؟

علت داغ شدن موتور یخچال چیست؟

09130279241

موتور یخچال در حین کار کردن تا حدودی داغ می شود و این کاملا طبیعی است. اما اگر بیشتر از قبل گرم می شود می تواند یک آلارم باشد و باید به آن توجه شود. بی توجهی به این مسئله می تواند باعث بروز مشکل بیشتر و جدی تری مثل سوختن و ازکار افتادن کامل موتور شود. تعویض موتور از نظر اقتصادی هزینه زیادی را بر شما تحمیل می کند. ضمن اینکه موتور اورجینال و اصلی دستگاه را از دست داده اید.

در این مطلب علت داغ شدن موتور یخچال و راه های جلوگیری از آن را برای شما بازگو می کنیم.
با دانستن این اطلاعات می توانید سلامت و طول عمر یخچال فریزر را افزایش داده و در هزینه خانواده هم صرفه جویی کنید. پس با ما همراه باشید …

علت داغ شدن موتور یخچال

یکسره کار کردن یخچال یا خرابی کمپرسور

چند ساعتی زمان بگذارید و زمان های خاموش و روشن شدن موتور یخچال یا اتومات کردن یخچال را چک کنید. اگر یخچال یکسره کار می کند و اتومات نمی کند می تواند یکی از علت های گرم شدن موتور باشد.
علت یکسره کار کردن موتور می تواند نشتی و کم شدن گاز یخچال، خرابی لاستیک درب یخچال، خرابی ترموستات و بالا بودن دمای محیط باشد.
همچنین اگر بخاطر همین عوامل کمپرسور خراب یا ضعیف هم شده باشد باز داغی موتور را نتیجه می دهد.

 

خرابی یا کثیفی کندانسور

کثیف بودن کویل های کندانسور و تجمع گرد و غبار بر روی آنها باعث می شود که خوب کار نکنند و این مسئله باعث فشار بر روی موتور و داغ شدن آن می شود.

 

 

خرابی فن خنک کننده

یک فن در پشت یخچال فریزر وجود دارد که وظیفه آن خنک کردن کندانسور است. اگراین فن نتواند کار خود را به خوبی انجام دهد، موتور زیاد گرم می شود.

 

 

خرابی تصفیه هوا

اگر بر روی فیلتر به مرور زمان، گرد و غبار نشسته باشد و نتواند به خوبی کار تصفیه هوا را انجام دهد باعث می شود به موتور فشار آمده و داغ شود.

 

قدیمی بودن یخچال

اگر یخچال فریزر قدیمی است و عمر بالایی دارد طبیعتا کارایی موتور کم شده که این ممکن است به دلیل فرسودگی لوله ها، ضعیف شدن موتور و یا فرسودگی عایق یخچال باشد.


راه های جلوگیری از مشکل داغ شدن موتور یخچال

حالا که علت داغ شدن موتور یخچال را دانستید راه های جلوگیری از این مشکل را بررسی می کنیم:

-توجه به هر مشکل غیرعادی در یخچال الزامیست.
-اگر کف یخچال آب جمع می شود لطفا این موضوع را جدی بگیرید چون می تواند باعث پوسیدگی لوله ها و در نتیجه نشتی گاز شود.
-تمیز کردن لوله های کندانسور
-تمیز کردن فیلتر تصفیه هوا
-تمیز کردن به موقع لاستیک درب و جلوگیری از زخمی شدن آن

 

تعمیرات تخصصی و فوری تمام مدل های یخچال در تمام برندها را با خیال راحت به تکنسین های ما بسپارید.

09130279241

ما نیروهای خبره خود را به محل کار یا منزل شما اعزام می کنیم و این اطمینان را می دهیم که تعمیراتی کاملا حرفه ای با ابزار و تجهیزات پرتابل پیشرفته را ارائه خواهند داد.
با توجه به کیفیت ها و قیمت های مختلف موجود در بازار، دسترسی به مرکزی که زیر نظر اتحادیه کار کند و مورد تایید آن باشد، باعث اطمینان خاطر مشتریان است و ما با افتخار این امتیاز را در جهت جلب رضایت شما عزیزان داریم.
برای ارائه خدمات خود فاکتور رسمی می دهیم و خدماتمان را دو ماه گارانتی می کنیم.