روش تست ترمودیسک با اهم متر

روش تست ترمودیسک با اهم متر

۰۹۱۳۰۲۷۹۲۴۱

در این مطلب آموزش روش تست ترمودیسک با اهم متر را داریم. این مطلب برای آن دسته از عزیزانی که خودشان کمی فنی و دست به آچار هستند می تواند مفید بوده و آنها را از مراجعه به تعمیرکار بی نیاز کند. همچنین عزیزان همکاری که تازه به این حرفه آمده اند می توانند با مطالب آموزشی این سایت همراه شده و با استفاده از آنها مهارت خود را برای خدمت رسانی به همشهریان عزیز بالا ببرند.

پس در ادامه با ما همراه باشید. 

 

کار ترمودیسک چیست ؟

ترمودیسک قطعه اصلی است در قسمت برفک زدایی یخچال فریزر مورد استفاده قرار می گیرد و با المنت و ترموفیوز با هم در مدار به صورت سری قرار می گیرند که در سرمای منفی ۱۵ درجه سانتی‌گراد برق را از خود عبور می دهد و در حالت عادی و دمای معمولی برق را از خود عبور نمی دهد. این قطعه به این علت در یخچال فریزر مورد استفاده قرار گرفته است که اگر سرمای یخچال فریزر به حد نصاب نرسیده بود برق را از خود عبور ندهد و المنت روشن نشود. زمانی که یخچال فریزر روی برفک زدایی و دیفراست می‌رود پس از آنکه برفک ها را آب کرد اواپراتور شروع به گرم شدن میکند. زمانی که اواپراتور گرم شد ترمودیسک برق و قطع را می کند.


انواع ترمودیسک

ترمودیسک ها انواع مختلفی دارند که از نظر ظاهر و دمای قطع کردن آنها متفاوت است. ترمودیسک اصولاً به صورت مماس بر روی اواپراتور قرار می گیرد. گاهی اوقات هم که ترمودیسک و ترموفیوز در داخل یک پک قرار دارند.


روش تست ترمودیسک با اهم متر

برای تست ترمودیسک در ابتدا باید باید ترمودیسک را در دمای منفی پنج درجه سانتیگراد قرار دهیم. بعد از آن که مطمئن شدیم که دمای ترمودیسک به منفی ۵ درجه سانتیگراد رسیده است با استفاده از اهم متر شروع به تست میکنیم. باید اهم متر را روی حالت اهم و لیزر آن روشن باشد.

وقتی که بیزر شروع به بوق زدن کرد نشان از این است که ترمودیسک سالم است.